Úvod

Bluegrassová dílna 2018 v Malých Svatoňovicích proběhla 26.- 28. října 2018.

Díky všem lektorům, Evě Hylmarové, zvukaři „Bédovi“ Šturmovi a hlavně účastníkům. Nejpozději za rok na viděnou!

Petr Brandejs

Níže najdete všeobecné informace:

Malé Svatoňovice je obec s cca 1500 obyvateli na úbočí Jestřebích hor (zvané též Brendy) v podhůří Krkonoš. Nacházejí se ve východočeském kraji zhruba na polovině cesty mezi Trutnovem a Náchodem. Mapy a bližší informace o obci, jejích pamětihodnostech a zajímavostech v okolí naleznete na stránkách obce Jedná se o bývalou hornickou obec (do roku 1990 zde byly černouhelné doly).
A právě v areálu bývalého hornického učiliště (dnes soukromá Bezpečnostně právní akademie) pořádáme každoročně bluegrassovou dílnu.
Označujeme tak víkendovou výuku hry na hudební nástroje bluegrassové kapely (kytara, banjo, mandolína, housle, kontrabas, dobro, foukací harmonika, zpěv), která probíhá pod vedením zkušených lektorů z nejlepších bluegrassových skupin. Dílny pořádáme dvakrát do roka – začátkem dubna zimní dílnu Petra Brandejse v Novém Jičíně a koncem října BG dílnu v Malých Svatoňovicích.
Na dílnu se hlásí všichni, kteří mají zájem se naučit/zdokonalit ve hře na zvolený hudební nástroj. Díky tomu se zde scházejí školáci i důchodci, úplní začátečníci i pokročilí. Za jeden víkend se zde samozřejmě nenaučíte na nástroj hrát, ale dozvíte se, jak a z čeho se učit, jak cvičit, jaké chyby děláte, jak je odstranit a obdržíte dostatek materiálu i s podrobným výkladem. Pak už je na každém, zda bude doma cvičit a kolik času svému nástroji věnuje. Výsledky se časem dostaví.

Přijeďte a my pro vás uděláme maximum!
Těšíme se na vás
                                                                                                     Jindra  a  Petr

P.S. Pro ty, kdo ještě nevědí: Jindra zemřel náhle 19.6.2018 ve věku nedožitých 64 let. Přijde mi ale správné tady tento text ponechat; jednak je stále pravdivý a jednak je to vzpomínka na Jindru. Petr Brandejs