Úvod

Dílna byla kvůli koronavirovým omezením pro rok 2020 zrušena. Je nám to líto. Níže najdete vzkaz od nepostradatelné spoluorganizátorky Evy Hylmarové.

Milé kamarádky, milí kamarádi,

posílám velký pozdrav z Malých Svatoňovic.

v souvislosti s opatřeními, která vyhlašuje ministerstvo zdravotnictví, jsme po zralé úvaze rozhodli letošní dílnu zrušit. Moc nás to mrzí a přistoupili jsme k tomu vlastně až v momentě, kdy už to ani jinak nešlo. To nejcennější, co nám dílna dává je srdečná a přátelská atmosféra, radost se setkání s kamarády, sál plný nadšených posluchačů, výborných muzikantů a plný skvělé muziky. To v současné situaci není možné.

Chci vás pozdravit a především ujistit, že 25. ročník BG dílny Malé Svatoňovice BUDE! Jen bude mít jiné datum. Předpokládám, že by se měla konat v termínu 29.10. až 31.10. 2021. Už teď se na vás moc těším. Dílna ve Svatoňovicích rozhodně nekončí a pokud se nic zásadního nezmění, tak se uvidíme nejpozději za rok. Mějte se moc pěkně, buďte zdraví a těším se na viděnou.

S pozdravem 
 
Eva Hylmarová

 

 

Reportáž Televize JS z dílny roku 2019 najdete zde.

Informace o 25. bluegrassové dílně Evy Hylmarové a Petra Brandejse, která se měla konat 30.10.-1.11., najdete zde.

 

Co je to „bluegrassová dílna“?

  • Označujeme tak víkendovou výuku hry na hudební nástroje bluegrassové kapely (kytara, banjo, mandolína, housle, kontrabas, dobro, foukací harmonika, zpěv), která probíhá pod vedením zkušených lektorů z nejlepších bluegrassových skupin. Na dílnu se hlásí všichni, kteří mají zájem se naučit/zdokonalit ve hře na zvolený hudební nástroj nebo ve zpěvu. Díky tomu se zde scházejí školáci i důchodci, úplní začátečníci i pokročilí. Za jeden víkend se zde samozřejmě nenaučíte na nástroj hrát, ale dozvíte se, jak a z čeho se učit, jak cvičit, jaké chyby děláte, jak je odstranit a obdržíte dostatek materiálu i s podrobným výkladem. Pak už je na každém, zda bude doma cvičit a kolik času svému nástroji věnuje. Výsledky se časem dostaví.
  • Bližší informace o obci a okolí naleznete na stránkách obce. 
  • Dílnu pořádáme v areálu Bezpečnostně právní akademie.
  • Obchody – V Malých Svatoňovicích se nachází dva obchody s potravinami (omezeně otevřeny i o víkendu), 3 hospody a pizzerie Dášenka.
  • Bankomat zde bohužel nenaleznete. Nejbližší je ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici (oboje cca 4-5 km od Svatoňovic)