Úvod

Dílna 2019 se bude konat 25. – 28. 10. (a bude tedy o den delší).

V pondělí 28. 10.  je volno, proto jsme dílnu protáhli až do pondělního rána. Nedělní odpoledne strávíme nácvikem práce v kapele, který zakončíme vystoupením všech těchto „nových“ kapel. 

Petr Brandejs

 

Co je to „bluegrassová dílna“?

  • Označujeme tak víkendovou výuku hry na hudební nástroje bluegrassové kapely (kytara, banjo, mandolína, housle, kontrabas, dobro, foukací harmonika, zpěv), která probíhá pod vedením zkušených lektorů z nejlepších bluegrassových skupin. Na dílnu se hlásí všichni, kteří mají zájem se naučit/zdokonalit ve hře na zvolený hudební nástroj nebo ve zpěvu. Díky tomu se zde scházejí školáci i důchodci, úplní začátečníci i pokročilí. Za jeden víkend se zde samozřejmě nenaučíte na nástroj hrát, ale dozvíte se, jak a z čeho se učit, jak cvičit, jaké chyby děláte, jak je odstranit a obdržíte dostatek materiálu i s podrobným výkladem. Pak už je na každém, zda bude doma cvičit a kolik času svému nástroji věnuje. Výsledky se časem dostaví.
  • Bližší informace o obci a okolí naleznete na stránkách obce. 
  • Dílnu pořádáme v areálu Bezpečnostně právní akademie.
  • Obchody – V Malých Svatoňovicích se nachází dva obchody s potravinami (omezeně otevřeny i o víkendu), 3 hospody a pizzerie Dášenka.
  • Bankomat zde bohužel nenaleznete. Nejbližší je ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici (oboje cca 4-5 km od Svatoňovic)