Vkládání fotek do galerie

Rychlý návod pro vkládání fotek do systému BGdílny.

  • Vytvořit novou stránku s názvem požadované nové galerie. (Menu – Stránky – Vytvořit stránku).Jako nadřazenou stránku nastavit „Foto“ a kliknout na „Publikovat“. Je třeba mít na paměti, že stránka „Foto“, je defakto album „BGdílna“.
  • Dalším krokem je nahrání fotek a vytvoření galerie. V Menu – Galerie kliknout na „Přidat Galerii/obrázek“. Nechat v rozbalovacím menu „Vytvořit novou galerii“ a do políčka vedle zadat požadovaný název nové galerie. Kliknout na přidání souborů. Soubory se dají vybrat po jednom ale i hromadně. Pokud jsou soubory vybrané, tak pak kliknout na „Spustit nahrávání“. Soubory se nahrají do nové galerie a uloží se na web. Je důležité v této chvíli nijak nezobrazovat a neprohlížet galerii, protože to vytvoří náhledy a pak u nesprávně orientovaných fotek, budou náhledy i po otočení fotek do správné polohy špatné.
  • Pokud máme fotky nahrané, je potřeba je upravit. Jako první je nutné změnit jejich velikost. To uděláme tak, že v Menu – Správa galerie, si otevřeme naší novou galerii a   zaškrtneme všechny fotky. V rozbalovacím menu „Hromadné úpravy“ vybereme možnost „změnit velikost obrázku“ a po oklepnutí tlačítka „Potvrdit“ nastavíme rozměr na 1024 x 768 a odklikneme OK.  (POZOR, zaškrtnutí platí jen pro aktuálně zobrazenou stránku s fotkama), pokud je v galerii více fotek, je potřeba toto opakovat i na dalších stránkách s fotkama. Nevím proč, ale stojaté fotky to nahraje naležato, proto je potřeba je pootočit. Jde to udělat tím samým způsobem jako změna velikosti, a to tak, že zaškrtneme jednotlivé fotky které je třeba otočit a v rozbalovacím menu vybereme volbu „Otočit ve směru hodinových ručiček“ a klikneme na „Potvrdit“. Chvíli to bude šrotovat a pak kliknout na „Uložit změny“. Nahoře je potřeba kliknout na „Odkaz na stránku“ a tam vybrat nově vytvořenou stránku s názvem nové galerie. A kliknout na „Uložit změny“. Tím je galerie hotová.
  • Nyní je potřba ji vložit do Alba BGdílna, což je zároveň naše stránka Foto. V menu Galerie klikneme na Správa Alba. Tam v rozbalovacím menu vybereme album BG Dílna a do něj přesuneme naší novou galerii, kterou najdeme v prostředním sloupečku. Klikneme na „Aktualizovat“. Tím se galerie uloží do alba.
  • Posledním krokem je zobrazení naší nové galerie. Otevřeme naší novou stránku s názvem galerie,kterou jsme si před tím vytvořili a klkneme na zelenou kostičku „ADD Galllery“ pro vložení galerie do stránky. Objeví se okno, kde ponecháme základní NextGen náhledy a v rozbalovacím menu „Co chcete zobrazit“ vybereme Galeries a pod ním naší novou galerii. Klikneme na Insert Displayed Gallery a je hotovo.
Příspěvek byl publikován v rubrice Návody a jeho autorem je Petr Maišaidr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.